Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

WAŻNE! Informacje dla studentów I roku licencjatu i I roku SUM

Szanowni Państwo, witamy w Instytucie Filologii Klasycznej,

Wkrótce zaczniemy się regularnie widywać, jednak zanim spotkamy się na inauguracji i potem na zajęciach, mogą Państwo już rozgościć się w naszej przestrzeni wirtualnej.
W semestrze zimowym zajęcia w IFK będą w większości odbywać się stacjonarnie, jedynie kilka zajęć planujemy prowadzić zdalnie, na platformie MsTeams. Dokładny wykaz znajdzie się na stronie IFK i w zespole SEKRETARIAT na MsTeams. 
WAŻNE: wszystkie zajęcia mają swoje zespoły na MsTeams, po rejestracji na przedmioty w USOS każdy uczestnik/uczestniczka zajęć automatycznie się na liście danego zespołu (systemy są zintegrowane). W przypadku zajęć zdalnych należy jednak samodzielnie dołączyć do zespołu, ponieważ zajęcia rozpoczną się zanim ruszy rejestracja w USOS. Dołączenie do zajęć na MsTeams będzie możliwe poprzez użycie kodu (kody zostaną podane na kilka dni przed początkiem roku akademickiego).
Narzędzi pracy zdalnej, głównie MsTeams, będziemy używać do komunikacji i do przekazywania materiałów dydaktycznych. Dlatego ważne jest szybkie dołączenie do naszej internetowej rzeczywistości. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest aktywowanie konta w domenie student.uj.edu.pl, następnym pobranie ze strony UJ darmowego pakietu Microsoft Office 365.  Poniżej zamieszczę linki i instrukcje, które mogą się przydać.
Zachęcam do aktywacji konta jeszcze przed początkiem roku akademickiego.
Głównym źródłem informacji pozostaną dla Państwa strony UJ, w tym strona IFK, ale niezwykle praktyczną i szybką drogą przekazywania wiadomości i kontaktu jest kanał  Sekretariat IFK na MsTeams. Zapraszam w imieniu pani mgr Beaty Pawlik.
Kod dostępu: odzq117
Na MsTeams powstał również zespół Inauguracja 2023/24 – spotkanie organizacyjne, w którym, dla chętnych, przed początkiem roku akademickiego, odbędzie się  spotkania roboczo-informacyjne; termin spotkania: ŚRODA 27 WRZEŚNIA godz. 17.00
Kod dostępu: bp29aat

Informacje przydatne do aktywacji konta i dołączenia do MsTeams:

  • konto aktywuje się z platformy USOS; dostęp otwiera kod, który otrzymuje się przy wpisie, razem z innymi informacjami (np.. numerem konta, itp.); w razie zgubienia tego kodu, o wygenerowanie kolejnego należy poprosić w sekretariacie;  informacje na stronie: https://pomocit.uj.edu.pl/studenci_start 
  • pobranie ze strony UJ darmowego pakietu Microsoft Office 365 (na stronie UJ, w zakładce „STUDENCI”  https://studiuje.uj.edu.pl/studenci/mozesz-wiecej);  Ms Teams jest częścią pakietu, można bezpiecznie zainstalować go również na urządzeniach mobilnych (np. po zalogowaniu się do Ms Teams kliknąć trzy kropki przy ikonce z własnymi inicjałami w prawym górnym rogu rozwijając pasek zadań, na którym widnieje „pobierz aplikację mobilną)
  • dołączenie do zespołu poprzez wpisanie kodu:

Należy zalogować się do Ms Teams, kliknąć ikonę „Zespoły” na pasku po lewej stronie ekranu, potem w prawym górnym rogu – w pole „Dołącz do zespołu lub utwórz nowy”; kolejny ekran pokaże m.in. pole : „Dołącz do zespołu wpisując kod” – tu należy wpisać kod podany w zaproszeniu. W ten sposób znajdą się Państwo w zespole, który zacznie działać jako kanał komunikacji od pojawienia się pierwszych uczestników.


W razie problemów proszę o kontakt:
Joanna Janik
wicedyrektor IFK do spraw studenckich
joanna.janik@uj.edu.pl, tel. 608 038 739