Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210909

Informacje dla studentów I roku licencjatu i I roku SUM

Data: 09.09.2021 - 31.10.2021

Szanowni Państwo, witamy w Instytucie Filologii Klasycznej,

Wkrótce zaczniemy się regularnie widywać, jednak zanim spotkamy się na inauguracji i potem na zajęciach, mogą Państwo już rozgościć się w naszej przestrzeni wirtualnej.

W semestrze zimowym zajęcia w IFK będą w większości odbywać się stacjonarnie, jedynie część zajęć planujemy prowadzić zdalnie, na platformie MsTeams. Dokładny wykaz wkrótce ukaże się na stronie.

Narzędzi pracy zdalnej, głównie MsTeams, będziemy poza tym używać do komunikacji i do przekazywania materiałów dydaktycznych. Dlatego ważne jest szybkie dołączenie do naszej internetowej rzeczywistości. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest aktywowanie konta w domenie student.uj.edu.pl, następnym pobranie ze strony UJ darmowego pakietu Microsoft Office 365.  Poniżej zamieszczę linki i instrukcje, które mogą się przydać.

Zachęcam do aktywacji konta jeszcze przed początkiem roku akademickiego.

Głównym źródłem informacji pozostaną dla Państwa strony UJ, w tym strona IFK, ale niezwykle praktyczną i szybką drogą przekazywania wiadomości i kontaktu jest kanał Sekretariat IFK na MsTeams. Zapraszam w imieniu pani mgr Beaty Pawlik.

Kod dostępu: odzq117

Na MsTeams powstał również zespół Inauguracja 2021/22 – spotkanie organizacyjne, w którym pod koniec września odbędą się, dla chętnych, spotkania roboczo-informacyjne.

Kod dostępu: c270w40

Terminy spotkań pojawią się na stronie IFK.

Życzę wszystkim udanej końcówki wakacji, dbajmy o siebie, stosujmy się do wytycznych sanitarnych, szczepmy się i wracajmy do spokojnej pracy.

 

Informacje przydatne do aktywacji konta i dołączenia do MsTeams:

  • konto aktywuje się z platformy USOS; dostęp otwiera kod, który otrzymuje się przy wpisie, razem z innymi informacjami (np.. numerem konta, itp.); w razie zgubienia tego kodu, o wygenerowanie kolejnego należy poprosić w sekretariacie;  informacje na stronie: https://pomocit.uj.edu.pl/studenci_start,
  • pobranie ze strony UJ darmowego pakietu Microsoft Office 365 (na stronie UJ, w zakładce „STUDENCI” https://www.uj.edu.pl/studenci);  Ms Teams jest częścią pakietu, można bezpiecznie zainstalować go również na urządzeniach mobilnych (np. po zalogowaniu się do Ms Teams kliknąć trzy kropki przy ikonce z własnymi inicjałami w prawym górnym rogu rozwijając pasek zadań, na którym widnieje „pobierz aplikację mobilną)
  • dołączenie do zespołu poprzez wpisanie kodu:

Należy zalogować się do Ms Teams, kliknąć ikonę „Zespoły” na pasku po lewej stronie ekranu, potem w prawym górnym rogu – w pole „Dołącz do zespołu lub utwórz nowy”; kolejny ekran pokaże m.in. pole : „Dołącz do zespołu wpisując kod” – tu należy wpisać kod podany w zaproszeniu. W ten sposób znajdą się Państwo w zespole, który zacznie działać jako kanał komunikacji od pojawienia się pierwszych uczestników.

dołączenie do zespołu poprzez aktywny link – dotyczy harmonogramu zajęć, który ukaże się na stronie IFK w zakładce STUDENCI


W razie problemów proszę o kontakt:
Joanna Janik
wicedyrektor IFK do spraw studenckich
joanna.janik@uj.edu.pl, tel. 608 038 739