Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Spotkanie z Ireneuszem Kanią

Życie nie do nasycenia! Rozmowa z Ireneuszem Kanią nie tylko o Greku Zorbie

15 grudnia 2021 roku, godz. 18.00

Pałac Potockich, Rynek Główny 20

 

Prowadzący postarają się ustalić, dlaczego warto było po raz kolejny tłumaczyć arcydzieło światowej literatury i czego nowego dowiedzą się o Greku Zorbie polscy czytelnicy.

Będzie też mowa o drodze życiowej Ireneusza Kani – jednego z najbardziej wyrazistych polskich tłumaczy, który w swoich wyborach translatorskich nigdy nie kierował się oczekiwaniami rynku.

Przed spotkaniem ogłoszone zostaną nazwiska trójki początkujących tłumaczy, którzy w przyszłym roku wezmą udział w Programie mentoringowym Translatorium, dla początkujących tłumaczy i tłumaczek, którzy od początku roku rozpoczną regularne prace ze swoimi nowymi mentorami. Translatorium jest częścią programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Ireneusz Kania – legenda polskiego przekładoznawstwa, wybitny poliglota, którego dorobek translatorski onieśmiela nawet największych tłumaczy, spotka się z młodszymi kolegami i koleżankami po fachu, dzieląc się radami i wskazówkami dotyczącymi sztuki dobrego przekładu. 

Prowadzenie: Agata Hołobut i Jacek Hajduk

 

Zapraszamy!

 

Bezpłatne wejściówki na stronie: https://palacpotockich.krakow.pl/events/zycie-nie-do-nasycenia-ireneusz-kania-spotkanie-oraz-ogloszenie-wynikow-rekrutacji-do-1-edycji-translatorium/

Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/pałac-potockich/translatorium-życie-nie-do-nasycenia-ireneusz-kania-ogłoszenie-wyników-naboru/591996445347563/