Szlachetna Paczka

Termin: 20.11.2020 - 11.12.2020

Drodzy!

Jak wiadomo - 'Tres faciunt collegium'  - postanowiliśmy więc za radą starożytnych połączyć siły i ponownie zorganizować paczkę w gronie pracowników i studentów Instytutu Filologii Klasycznej, Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej oraz Zakładu Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa :)

W tym roku pomagamy Panu Zbigniewowi, zapraszam do zapoznania się z historią rodziny oraz szczegółowymi potrzebami:

* Historia Rodziny *

Pan Zbigniew mieszka w domu, który przed laty kupiła jego siostra. Obecnie przebywa ona za granicą, a mężczyzna zajmuje się gospodarstwem domowym. Pan Zbigniew ma zwierzęta, którymi lubi się zajmować. Mężczyzna bardzo lubi gotować. Sprawia mu to przyjemność. W przeszłości skończył nawet szkołę gastronomiczną z wieloma wyróżnieniami. Ulubioną potrawą pana Zbigniewa są placki ziemniaczane po węgiersku. Mężczyzna nie jest nigdzie zatrudniony. Pracuje w sowim gospodarstwie i z tego się utrzymuje. Pomaga mu także siostra. Dochód pana Zbigniewa to kwota 1540 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i zakupu leków, miesięcznie pozostaje mu kwota 550 złotych.

* Piękno Rodziny*

Pan Zbigniew chciałby jeszcze poczuć się potrzebny. Wciąż pasjonuje go gotowanie. Myśli o tym, że mógłby jeszcze gotować dla bliskich. Marzeniem mężczyzny jest wspólne spędzenie świąt Bożego Narodzenia z bliskimi, kolędowanie oraz gotowanie. Święta to dla niego magiczny czas, ponieważ jest osobą wierzącą. Wierzy, że jeszcze przyjdzie taki czas, gdy jego dom wypełni się gośćmi, znajomymi i rodziną.

* Trzy kluczowe potrzeby Rodziny*

1. Węgiel (1 tona) - jest niezbędny do ogrzania domu w sezonie zimowym, a pana Zbigniewa nie stać na jego samodzielny zakup.

2. Obuwie - Pan Zbigniew nie ma butów na zimę.

3. Żywność - odciąży budżet domowy.

*Pozostałe potrzeby Rodziny *

Specjalne wymagania:

Ser, mleko, przyprawy do gotowania

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, chleb  (pan Zbigniew zawsze kupuje więcej chleba i go mrozi)

Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

Odzież

- Bluza (Zimowe) rozmiar: XL; Uwagi: Ciepły, zimowy polar (ciemny kolor)

Obuwie

- Trapery (rozmiar): 46; Uwagi: Zimowe buty ocieplane

- Kozaki/buty zimowe rozmiar: 46; Uwagi: gumiaki do pracy w gospodarstwie

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

- Radio (Pan Zbigniew lubi słuchać Radio Maryja, a nie ma sprawnego radia)

Szczególne upominki

książki kucharskie

* Organizacja akcji *

W tym roku planujemy zbiórkę pieniężną w postaci przelewów na konto. Z zebranych funduszy część odłożymy na węgiel, a resztę przeznaczymy na wyszczególnione potrzeby. Przelewy prosimy kierować na konto Amelii Kurjaniuk:

72 7065 0002 0652 0885 8504 0001

Ze względów bezpieczeństwa rezygnujemy ze zbiórki rzeczy w Instytutach, ale jeśli ktoś ma taką chęć, może je przesłać do paczkomatu o kodzie KRA07M, podając adres mailowy juskowronek@gmail.com (adres paczkomatu to ul. Kuklińskiego 17), skąd odbierze je Julian Skowronek i zapakuje.

Zakupy planujemy robić przez dostawę do paczkomatów lub dostawę kurierską, część stacjonarnie. W związku z tym mamy również kilka punktów, do których zamawiane i w których pakowane będą paczki, tak by podzielić się na mniejsze grupy i zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Na razie mamy 3 takie miejsca, poszukujemy jeszcze około 2 osób, które podjęłyby się tej inicjatywy i które mają blisko siebie paczkomaty. Proszę o wiadomość prywatną od takich osób.

* Terminy *

Akcja trwa od 20 listopada do 11 grudnia, prosimy jednak o nadsyłanie przelewów maksymalnie do dnia 10 grudnia (czwartek) z informacją do Amelii Kurjaniuk o tym, że taki przelew został wysłany. Gdyby ktoś się spóźnił i wysłał przelew jeszcze w piątek 11 grudnia, przekażemy ten datek na konto Szlachetnej Paczki. 12-13 grudnia to Weekend Cudów, gdy paczki trafiają do magazynów, a potem do rodzin, dlatego też zależy nam na zakończeniu zbiórki do piątku, by na koniec dokupić brakujące rzeczy.

Informacje dotyczące zbiórki będą publikowane na kanale MS Teams, zapraszamy zatem do dołączenia do zespołu poprzez kod: obw38ao. :)

W razie pytań prosimy o kontakt z Amelią Kurjaniuk na kanale MS Teams, na Facebooku lub drogą mailową: amelia.kurjaniuk@student.uj.edu.pl :)

Data opublikowania: 23.11.2020